Дитячий гінеколог у Черкасах: що потрібно знати батькам?

Обласний дитячий гінеколог розповідає, чому дівчаткам і дівчатам-підліткам важливо відвідувати жіночого лікаря.

28 березня8236
Zdorovo article header.11
'Дитячий гінеколог у Черкасах: що потрібно знати батькам?'

Часто батьки недооцінюють важливість відвідування дитячого гінеколога. Чому важливо не упускати цей момент, як проходить прийом у дитячого лікаря, і які проблеми можуть виникати у дівчат в юному віці, розповідає Ольга Латиш, обласний дитячий і підлітковий гінеколог вищої категорії, лікар-гінеколог медичного центру "Авіцена".

Чим "дитячий" прийом відрізняється від дорослого?

Прийом у дитячого гінеколога відрізняється від огляду дорослих жінок. Він займає більше часу, і для проведення такого огляду лікарю необхідний відповідний сертифікат. До 14 років прийом дівчаток проходить в присутності мами, вона ухвалює рішення, проводити огляд дитини чи ні. Мама повинна психологічно налаштувати дитину перед прийомом у гінеколога, розповісти, яким чином проходить огляд. Після 15 років дівчата можуть самі вирішувати, чи будуть присутні на прийомі батьки.

Огляд дівчаток, які не мають інтимних стосунків, проводитися через пряму кишку. Для огляду кишківник повинен бути підготовлений, тобто спорожнений. Процедура огляду безболісна, але, можливо, дещо неприємна. Дорослих дівчат оглядають через піхву.

Ольга Латиш
Ольга Латиш

В якому віці повинен проходити огляд?

Гінеколог повинен спостерігати дівчаток від народження. При народженні лікар проводить огляд зовнішніх статевих органів на предмет правильної будови, наявності вад розвитку. 

Наступні огляди проводять під час оформлення в дитячий садок, школу, потім при досягненні віку 12 і 15 років. Старші дівчата оглядаються щорічно.

Що є приводом для звернення до фахівця?

Дівчину треба оглянути після першої менструації, навіть якщо її нічого не турбує. Необхідно звернутися до лікаря при порушенні менструального циклу: болюча, рясна, тривала менструація, тому що це може бути наслідком серйозного захворювання.

Огляд необхідний, якщо є скарги на виділення зі статевих органів або на біль внизу живота, зміни його форми і величини.

Тривожним знаком є поява ознак статевого дозрівання - вторинних статевих ознак (розвиток грудних залоз, оволосіння лобкової області, в пахвових западинах, на ногах тощо) або початок менструації у віці до 8 років. І навпаки відсутність вторинних статевих ознак після 13 років або відсутність менструації після 15 років.

Які захворювання можуть спровокувати порушення по гінекології?

Ожиріння 2 і 3 ступеня або навпаки дефіцит маси тіла. Порушення фізичного розвитку, тобто низький або високий зріст. Поява вугрового висипу на обличчі і тілі. Стан після операцій апендектомії (видалення апендициту) і тонзилектоміЇ (видалення мигдалин), особливо якщо операція проходила в перший рік початку менструації. І різні екстрагенітальні захворювання: туберкульоз, цукровий діабет, вади серця.

Дитячий гінеколог в Черкасах: що потрібно знати батькам?
Дитячий гінеколог в Черкасах: що потрібно знати батькам?

Які гінекологічні захворювання зустрічаються у дівчаток?

У маленьких дітей головна проблема це синехії – запалення зовнішніх статевих органів, тобто зрощення малих статевих губ. Тому кожна мама зобов'язана проводити огляд своєї дочки вдома і за найменших сумнівах вести дитину до дитячого лікаря. При зрощенні може бути порушена функція сечовипускання, воно може бути болючим. Ця патологія лікується оперативним методом, після адекватного знеболювання.

Захворювання у дівчат можуть бути запальними і не запальними. Не запальні – це порушення менструального циклу, недорозвинення статевих органів, причиною чого частіше буває полісклерокістоз яєчників і кіст яєчників, тобто пухлини яєчників. Ці захворювання порушують репродуктивне здоров'я дівчинки і у майбутньому можуть виникнути проблеми з настанням вагітності.

Кісти яєчників останнім часом зустрічаються дуже часто. Вони можуть бути вродженими і набутими. Вроджені лікуються оперативно. Набуті – це функціональні кісти, які можна вилікувати консервативно. Ці питання вирішують суто індивідуально.

Скільки коштує?

Середня вартість прийому у дитячого гінеколога в приватному кабінеті – 150 гривень.

Пам'ятайте, важливо прислухатися до своєї дитини. Адже будь-яка скарга може бути першим тривожним сигналом. Краще зайвий раз відвідати лікаря і переконатися в тому, що дитина здорова, ніж упустити момент і довго боротися з наслідками.

Маргарита Годуліна

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі