Як обрати найкращу сигналізацію для авто?

Як обрати хорошу автомобільну сигналізацію і спати спокійно.

15 вересня 201624170
'Як обрати найкращу сигналізацію для авто?'

Вибір сигналізації для автомобіля – такий же важливий процес, як і купівля машини. Автомобільні сигналізації можуть забезпечувати абсолютно різний рівень захисту – від мінімального до максимального. Як обрати автомобільну сигналізацію, яка задовольнить ваші запити, розповідає Сергій Осипов, консультант магазину "Автомир".

Від кого захищаємо?

Зловмисників, які можуть "зазіхати" на ваш автомобіль, можна розділити на декілька типів. Найбільш невинні злодії за умови відсутності сигналізації просто відкрутять вам колеса.

Більш небезпечними є автомобільні злодії, які зазіхають на цінності й речі, залишені в салоні автомобіля. Таких зловмисників не турбує сама машина, вони хочуть заволодіти майном, залишеним усередині. Для таких злодіїв жоден захист – не проблема. Тому бажано не залишати в салоні дорогі речі. Ну і третя категорія – професійні автозлодії. Вони займаються безпосередньо викраденнями транспортних засобів, використовуючи хитрі способи й різноманітне технічне приладдя.

З початку 2016 року в Україні зареєстрували 7 тисяч 527 викрадень автомобілів (дані станом на 1 серпня). Жертвами зловмисників здебільшого стають власники дорогих авто Toyota, Mercedes, BMW, Mitsubishi, Honda, Lexus та Audi. За даними обласних управлінь Нацполіції, починаючи з 2014 року кількість крадіжок зросла у 2 і більше разів.

Який тип сигналізації обрати?

Хороша сигналізація повинна реагувати на відкривання дверей, капота й багажника, мати датчик удару, блокувати двигун при спробі викрадення. Залежно від рівня та вартості обладнання існує декілька різновидів сигналізацій.

  • Без зворотного зв'язку

Економ-варіант, який не має жодного зворотнього зв'язку з водієм. Така сигналізація використовує світловий і звуковий сигнал попередження про спробу викрадення авто. Дальність дії зазвичай – до 200 метрів на відкритій місцевості. Підходить для недорогих авто, які рідко залишають в незнайомих місцях.

  • Зі зворотним зв'язком

Сигналізація з можливістю передачі інформації на рідкокристалічний дисплей на брелоку. Власник авто зможе бачити на дисплеї все, що відбувається з машиною у режимі онлайн. У комплекті зазвичай іде декілька датчиків, що показують зміну положення або інших характеристик авто. Дальність дії – до 4 км на відкритій місцевості.

  • Супутникова

Найбільш сучасний і технологічний вид сигналізації для автомобіля. Це обладнання має необмежений радіус дії, тобто зможе працювати скрізь, де є супутниковий зв'язок.

Як обрати найкращу сигналізацію для авто?
Як обрати найкращу сигналізацію для авто?

Перелік опцій "must have"

Сучасні системи сигналізації можуть мати різні функції. Від деяких із них можна відмовитися, щоб заощадити на ціні. Яким набором опцій обмежитися, залежить від ваших цілей і фінансових можливостей. Які функції важливі для сигналізації?

  • телематика

Дозволяє визначити, де саме перебуває машина. Для цієї мети найчастіше використовують GPS, але іноді можуть використовувати і стандарт GPRS.

  • захист від перешкод

Захищає систему сигналізації від перешкод, які часто використовують зловмисники, щоб заглушити сигнал.

  • датчик удару і нахилу

Спеціальні сенсори, які зреагують на пошкодження корпусу і нахил автомобіля (наприклад, якщо його кудись вантажать). В ідеальній ситуації система сигналізації має трьохосьовий принцип дії: система може визначити навіть розгойдування кузова.

  • програмування

Це хороший спосіб налаштувати роботу окремих елементів.

  • контроль каналу зв'язку

Система перевіряє, чи брелок перебуває в зоні дії. 

Також на якість і ефективність впливає ударостійкість брелока, стійкість до впливу екстремально високих або низьких температур, опція автозапуску двигуна тощо.

Як обрати найкращу сигналізацію для авто?
Як обрати найкращу сигналізацію для авто?

Велику роль у виборі сигналізації відіграє місце, де ви залишаєте машину на ніч. Так, наприклад, якщо це гараж у сотнях метрах від будинку, то звичайна звукова сирена вас точно не врятує. А от спеціальний сигнал на пейджер буде до речі. Чим сильнішими та інтенсивнішими будуть світлові та звукові сигнали, тим гірше для зловмисників! Зазвичай сирени зі звуковими і світловими сигналами будуть доречними в ситуаціях, коли ви паркуєте автомобіль під вікнами. 

Який саме різновид сигналізації обрати, залежить від багатьох моментів: марки авто, його вартості, "популярності" серед автомобільних злодіїв, особи, яка буде користуватися машиною. Автолюбителі впевнені, що хороша сигналізація повинна коштувати близько 5-7% від вартості машини. Економити на охоронній системі для машини немає сенсу. Звертайте увагу на гарантійний термін, який надає виробник. Зазвичай він коливається від 1 до 3 років.

А відповіді на запитання – яку сигналізацію краще обрати – просто не існує! Адже в кожному конкретному випадку треба обирати систему, яка відповідає вашому авто, способу життя, місцю стоянки. Пам'ятайте, що жодна сигналізація не дасть вам стовідсоткової гарантії проти крадіжки, тому завжди потрібно пам'ятати про паркінги та гаражі, що охороняються. 

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі