Выставка - Выставка 'Шевченкиана Ивана Марчука'

Выставка "Шевченкиана Ивана Марчука"Иван Степанович Марчук – украинский живописец с мировым именем, народный художник Украины, лауреат Национальной премии Украины им. Т.Г. Шевченко.

На выставке в Черкасском областном художественном музее представлено 35 работ Ивана Марчука из серии, созданной художником к 170-летию со Дня рождения Тараса Шевченко.

Работы для экспонирования любезно предоставлены Шевченковским национальным заповедником.

Комментарии
  • Фото

    Що ви уявляєте, згадуючи Шевченкове «Затихло все, тільки дівчата та соловейко не затих»? Якщо пасторальну картину – завітайте на виставку Івана Марчука. Сім’я вже повечеряла, посуд перемитий, ось-ось на землі запанує морок. Серед переплетених гілок - солов’ї, крізь віти ледь помітно біліють примарні дівочі обличчя. Це зовсім не пастораль. Спадає на думку, що пльонтанізм – взагалі похмура техніка. Але ні. Навпроти молода матір з дитям на руках, в переплетінні квітів світиться, немов зсередини. Поруч картина в іншій манері - сивий Мазепа моторошно заглядає в очі ченцеві. Тільки маленька свічечка в кутку освітлює келію, але обличчя - виразніше не буває. Ось такі вони, картини Івана Марчука.