Черкаська обласна філармонія створена 1.06.1955 року постановою Ради Міністрів УРСР. З 1982 р. філармонію очолює Антанас Петраускас, нині заслужений працівник культури України.

У 1983 році в Черкаській обласній філармонії створено ансамбль "Росава" та тріо бандуристок "Вербена". "Вербена" побувала на гастролях в усіх областях України, в Молдові, Сибіру, на Далекому Сході, в Казахстані, в Москві, часто брала участь у святкових концертах у Києві, у фестивалях "Осіннє золото", "Київська весна". На державному телебаченні України про тріо "Вербена" створено фільми: "Пісенне намисто", "Якось у "Проліску", "Літо зоряне". Артистки знімалися у документальній стрічці Василя Артеменка "Василь Симоненко".

З 1972 року в Черкаській філармонії працює Тамара Власенко – заслужена артистка України, майстер художнього слова, лауреат Всеукраїнського конкурсу читців ім. Лесі Українки.

У 1992 році створено камерний оркестр під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Олександра Дяченка. В оркестрі 25 артистів. Директор оркестру –- Бутов Володимир Григорович. Цей колектив є зіркою Черкаської обласної філармонії. Активна концертна діяльність колективу, виступи в Києві, Полтаві, Кіровограді, Вінниці, в містах Франції, Польщі, Латвії та Литви, самобутність, емоційність і глибина звучання оркестру отримали високу оцінку багатьох відомих музикантів.

За акустичними особливостями зал черкаської філармонії один із найкращих в Україні.