Черкаський обласний театр все ще без даху

Ремонт триває...
25 січня 2017686
'Черкаський обласний театр все ще без даху'

Замість даху глядацьку залу вкрило снігом. Це вже друга зима без покрівлі, друга зима без вистав у обласному театрі. Ми вже писали, що за планом дах мали відновити ще до кінця 2016 року. Однак не встигли, чому – цікаве запитання.

Пожежа в Черкаському обласному академічному музично-драматичному театрі сталася 1 липня 2015 року. Висновок експертів – умисний підпал, винних досі не знайшли. А творча група вже другий рік поспіль виступає по сценічних майданчиках різних міст України та області. Спочатку вірили – це не надовго, тепер бояться прогнозувати, коли зможуть зіграти на рідній сцені.

Не можна сказати, що роботи не велися зовсім. Вони робляться, однак не з такою інтенсивністю, яка дозволила б виконати всі обіцянки й встигнути відремонтувати дах до Нового року. Відсутність приміщення, безумовно, впливає не лише на умови роботи, а й на репертуар. Ми не можемо грати великі вистави, які могли б показати на нашій сцені.
Володимир Осипов
Володимир Осипов
в.о. директора театру
 

  • Фото 1 - Черкаський обласний театр все ще без даху
  • Фото 2 - Черкаський обласний театр все ще без даху

За однією з версій, підрядник, який ремонтує дах, отримав кошти не вчасно. У департаменті капітального будівництва Черкаської ОДА виправдовуються – підвели закордонні партнери.

Ми все проплатили вчасно. Проблеми виникли у складності самої конструкції. Довго виготовляли ферми, перекриття, також це пов’язано із використанням ферми іноземного виробництва. Щойно надходили кошти, ми їх проплачували польській стороні. Також це пов’язано із вітражами дуже великої площі. Такої потужності профілю в нас в Україні немає. Ми знайшли країну – це Білорусь. Весь цей матеріал оплачений, надійшов. Зараз розпочався монтаж.
Олександр Печиборщ
Олександр Печиборщ
заступник начальника управління капітального будівництва ОДА
 

А актори поки що проводять репетиції у вцілілих після пожежі приміщеннях і керуються приказкою "Допоможи собі сам". Після трагедії актор Олександр Гуменний створив Благодійний Фонд "Черкаський театр".

Суми, які надходять, досить незначні – по 50, 100, 200 гривень. Це зрозуміло, адже театру намагаються допомагати люди, які самі ледь виживають. Великих надходжень від підприємців і меценатів не було. Найбільше надходження було ще на початку діяльності фонду – 72 000 гривень від Київського академічного театру. Зараз на рахунку фонду 108 тисяч гривень. Вони нікуди не витрачаються, лежать, чекають свого часу.

Олександр Гуменний
Олександр Гуменний
актор Черкаського музично-драматичного театру
 

Фінансова підтримка – це важливо, але творчий колектив найбільше тішить глядацька підтримка на різних сценічних майданчиках. Зараз актори активно виступають в міському Будинку культури імені Івана Кулика та в Черкаській обласній філармонії. Залатати дах розпорядник коштів обіцяє до березня 2017, однак ця дата не остаточна. Загалом на ремонт всієї будівлі необхідно, кажуть у департаменті, понад 142 мільйони гривень.

Афішу вистав Черкаського драматичного театру можна знайти тут

Марія Голуб

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі