Як правильно утеплити фасад будинку: поради експерта

Партнерська публікація.
30 березня 201810701
'Як правильно утеплити фасад будинку: поради експерта'

Зростання тарифів на опалення змушує багатьох черкащан шукати шляхи економії. Аби завадити втраті тепла, можна зайнятись утепленням будинку. Це дозволить скоротити витрати теплоресурсу і суттєво зменшити цифри у платіжках.

За законом, усі новобудови мають відповідати нормам теплозбереження, тому під час будівництва нових багатоповерхівок використовують теплозберігальні технології. А от власникам старих квартир і приватних будинків доводиться дбати про утеплення житла самостійно. Черкащанин Олександр Шпак живе у приватному будинку. Через погану теплоізоляцію стін чоловік зіштовхнувся з проблемою підвищеної вологості й появою грибку.

У моєму приватному будинку на кухні немає батареї. Через це ми дуже страждали від вологості, навіть грибок завівся. Після утеплення фасаду проблема зникла – грибку немає, в будинку сухо і тепло. Навіть коли не опалюємо, все одно зберігається нормальна температура. А втрати тепла в опалювальний період стали значно меншими – котел вмикаємо набагато рідше.

Олександр Шпак
Олександр Шпак
черкаси
 

Для чого і як утеплювати будинок: поради експерта
Для чого і як утеплювати будинок: поради експерта

Утеплений неналежним чином будинок створює низку проблем для власника. Окрім втрати тепла в холодну пору року, в такому житлі часто виникають проблеми з підвищеною вологістю, грибком, цвіллю. Через постійну втрату тепла власникам доводиться переплачувати за комунальні послуги. Директор приватного підприємства з утеплення будинків “Енергодім” Микола Петренко радить черкащанам підходити до утеплення власних осель комплексно, щоб заощадити якомога більше.

На утепленні свого житла економити не варто. Подбайте і про енергоощадні вікна, і про ізоляцію труб. Але найважливішим етапом є утеплення фасаду. Будинок, який утеплили з дотриманням усіх необхідних технологій, допоможе власнику зекономити від 30% плати за теплоенергію. Різницю люди помічають одразу після завершення робіт. Добре утеплений фасад допомагає не лише завадити зниженню температури взимку, а й зберегти прохолоду від кондиціонера влітку. Крім того, утеплювач має звукоізоляційні властивості.
Микола Петренко
Микола Петренко
директор приватного підприємства “Енергодім”
 

Які нюанси враховувати при утепленні фасаду

За словами Миколи Петренка, найбільш оптимальним варіантом для утеплення квартир та приватних будинків є технологія мокрого фасаду. Згідно з українськими стандартами, мінімальна товщина утеплювального шару має бути 100 міліметрів, а в Європі практикують утеплювач завтовшки 250 міліметрів.

Для чого і як утеплювати будинок: поради експерта
Для чого і як утеплювати будинок: поради експерта

При утепленні фасадів варто враховувати матеріал, з якого зведені стіни. Так, для цегляних стін краще підходить пінопласт. Якщо ж приміщення побудоване з піноблоків, слід використовувати мінеральну вату.

Роботи з утеплення проводяться лише за температури не нижче 5 градусів за Цельсієм і не вище 30 градусів. Недотримання температурного режиму може зіпсувати роботу.

Обираючи матеріали, варто надавати перевагу виробникам, які вже зарекомендували себе на ринку – “Ceresit”, “Knauf”, “Caparol”, “Anserglob”. Особливу увагу варто приділити фінішному шару утеплення – він має бути стійким до погодних умов.

“Теплі” кредити, або як заощадити на утепленні

У 2014 році в Україні почала діяти урядова програма “теплих” кредитів, яка допомагає заощадити на заходах з енергозбереження. Скористатися програмою можуть як ОСББ, так і фізичні особи. Програма передбачає відшкодування вартості утеплювальних робіт з держбюджету:

  • 35% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн) на придбання енергоефективного обладнання/матеріалів для фізичних осіб;
  • 40% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн в розрахунку на одну квартиру) для ОСББ/ЖБК, як юридичних осіб, для загальнобудинкових заходів.

 

Якщо позичальником є фізична особа, яка отримує субсидію на оплату ЖКП, то розмір відшкодування становитиме 35%, але не більше 12 000 гривень. Якщо в складі ОСББ є родини-отримувачі субсидії, ОСББ отримує відшкодування від 40% до 70% – залежно від кількості квартир-субсидіантів. В Україні "теплі"  кредити в межах програми видають державні банки: “ПриватБанк”, “Ощадбанк”, “Укргазбанк” та “Укрексімбанк”.

В компанії “Енергодім” утеплення фасаду коштує близько 450 грн за квадратний метр. Ціна може коливатися залежно від обраних матеріалів. Консультації щодо утеплення та заміри площі спеціалісти компанії виконують безкоштовно. Якщо утеплити будинок правильно, вигоду ви відчуєте вже під час наступного опалювального сезону – зекономити можна буде понад 30 % плати за теплоенергію.

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі