Новий тренд черкаської моди – корсетки

З музейних експонатів – у шафи черкащанок! Черкаська дизайнерка почала шити традиційні українські корсетки на сучасний мотив.
22 квітня 201633926
'Новий тренд черкаської моди – корсетки'

Ірина Дика, черкаська дизайнерка, яка працює в стилі етно, подарувала нове життя традиційному українському одягу. Шити осучаснені "жилетки" в ательє почали близько місяця тому, але зізнаються, що вже мають багато замовлень.

Основні деталі крою взяли зі стародавніх виробів: великі зручні кишені, вишивку, барвистість національного одягу. Є корсетки "на кожен день", парадні й двосторонні. Їх можна і поєднувати з короткими шортами чи легкою спідницею, і одягати на голе тіло, адже виріб має ситцеву приємну на дотик підкладку.

Ціна виробу залежить від виду вишивки, кількості тканини, складності пошиву. В середньому традиційна українська корсетка на сучасний лад коштує близько 1000 гривень.

Корсетка – вид традиційного українського жіночого верхнього одягу, без рукавів, який носили в центральних і східних регіонах України. Цей одяг шили з міцних якісних тканин, доки дівчина була незаміжньою, як придане, а потім носили протягом усього життя. Корсетки мали універсальний розмір, щоб жінки могли вдягати їх навіть під час вагітності. Об’єм талії регулювали пояском.
 • Фото 1 - Новий тренд черкаської моди – корсетки
 • Фото 2 - Новий тренд черкаської моди – корсетки
 • Фото 3 - Новий тренд черкаської моди – корсетки
 • Фото 4 - Новий тренд черкаської моди – корсетки
 • Фото 5 - Новий тренд черкаської моди – корсетки
 • Фото 6 - Новий тренд черкаської моди – корсетки
 • Фото 7 - Новий тренд черкаської моди – корсетки

До нас в ательє принесли на реставрацію старовинну корсетку, якій вже близько 150 років. Ми її трохи "оживили" і показували клієнтам, який одяг носили наші предки. Одну із замовниць зацікавив крій, тож вона попросила пошити їй таку ж, але більш сучасну. Ми зрозуміли наскільки це круто і вирішили дати цьому одягу нове життя.  

Кожна жінка пам’ятає свою першу сукню. Для нас, жінок, одяг – це важливий інструмент передачі енергетики. Це своєрідний оберіг – від бабусі до мами, від мами до доньки. Клієнти можуть замовляти корсетки будь-якого фасону чи кольору, але я зазвичай намагаюся коригувати деякі бажання, щоб поєднання було красивим.

Ірина Дика
Ірина Дика
дизайнерка
 

За словами дизайнерки, черкасці почали більше цікавитися традиційним одягом. Якщо раніше ставлення до національних вишиванок або віночків було більш офіційним, то зараз люди мають духовну потребу мати ці речі в своєму гардеробі. Кожен орнамент чи вишивка на одязі несе свій емоційний вплив, має певне значення і збагачує енергетику людини.

Яна Проценко

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі
 • Фото

  Мне серая оооочень понравилась!

 • Фото

  так, вишивка в моді! Де можна приміряти?

 • Фото

  на голое тело норм да)

 • Фото

  Оксана, можна приміряти в салон-ательє «Атлас», м.Черкаси,
  б\п Славутич, 3 поверх, оф 341. 098-747-40-66

 • Фото

  Дякую. На вихідні працюєте?

 • Фото

  Оксана, на вихідні не працюємо, але можемо домовитися з Вами про зустріч у певний час і у вихідний день, якщо у будні Вам незручно.