10 причин відвідати Краєзнавчий музей

Сходили на екскурсію в Обласний краєзнавчий музей – і вам радимо!

30 серпня 201742771
'10 причин відвідати Краєзнавчий музей'

У дитинстві всіх нас водили на екскурсії в музей. Але тоді сконцентруватися на пізнавальних розповідях екскурсовода було дуже складно. Ми вирішили відвідати музей уже дорослими – і вам радимо! Виявляється, в дитинстві ми багато чого прослухали.

Здогадайтеся, де попрацювала людина, а де – природа

Загадка
Загадка

На столику лежать камінці. Ваше завдання - вгадати, які з цих елементів зроблені природою, а які предмети людина виготовила як інструменти та знаряддя праці. Зізнаюся, у мене не вийшло, але спробувати свої сили варто. 

Металеве гніздо, яке побудували птахи

Металеве гніздо
Металеве гніздо

Не лише у казці "Троє поросят" тварини будували свої хатинки з різних матеріалів, як люди. Птахи також вдаються до цікавих рішень під час створення "дизайну" свого житла. Декілька років тому в природничій експозиції музею з’явився дивний експонат. Коли комунальники обрізали дерева, знайшли у гілках гніздо, зроблене з металевих прутиків. Птахи побудували собі гніздо з металу! Цікаве свідчення того, як тварини вміють пристосовуватися до навколишніх умов. 

Відчуйте себе героєм мультфільму "Льодовиковий період"

 • Фото 1 - Мамонт
 • Фото 2 - 10 причин відвідати наш Краєзнавчий музей
 • Фото 3 - 10 причин відвідати наш Краєзнавчий музей

Живого мамонта побачити не обіцяємо, але уявити собі, який вигляд він мав можна. У музеї є, мабуть, усі тварини, які були задіяні у цьому мультфільмі. Опудала звірів майже нічим не відрізняються від живих тварин: злі вовки, орли в польоті, білочка з горішком тощо. 

Килими на стінах крутіші, ніж у вашої бабусі!

 • Фото 1 - Гобелени
 • Фото 2 - Гобелен

Доки килими на стінах входять і виходять з моди, у музеї кожен поверх прикрашають неймовірні гобелени, які завжди будуть у моді. Створені вони відомими українськими художниками ще у 80-х роках ХХ століття та ілюструють визначні події з історії України та Черкащини. 

Відчуйте себе первісною людиною

 • Фото 1 - Майстер-клас
 • Фото 2 - 10 причин, чому вам потрібно відвідати Краєзнавчий музей

Всім охочим пропонують дізнатися про деякі побутові умови життя наших предків – взяти участь у майстер-класах, де вас навчать різати камінням, як це робили люди до винайдення звичайного ножа, писати на воскових дощечках, складати "пазл" з уламків "трипільського" горщика і ще багато чого цікавого.

"Доторкніться" до голограм

Голограми
Голограми

Не всі цінні експонати можна привезти в Черкаси, тому в деяких експозиціях музей застосовує технологію голограми. Голограма дозволяє побачити предмет в об’ємному розмірі. До речі, черкаський краєзнавчий музей одним із перших почав використовувати цей прийом. Голограми досі вражають відвідувачів, тому що мають вигляд справжніх речей. Доки екскурсовод не пояснить принцип роботи голограми, ви будете впевнені, що перед вами звичайний зал із справжніми прикрасами і археологічними знахідками. Ось же вони, такі реальні! 

Почуйте музейні експонати

Музика
Музика

Щорічно Краєзнавчий музей бере участь у акції "Ніч в музеї". Цьогоріч вона була присвячена розвитку музики різних епох. Відвідувачі дізналися багато цікавого про музичні інструменти від найдавніших часів до сьогодення та познайомилися з унікальними музичними інструментами, що представлені в експозиції та зберігаються в музейних фондах. Студенти Черкаського музичного училища імені Гулака-Артемовського заграли на "сивих" музичних інструментах-експонатах. Старовинні інструменти знову відчули себе живими. 

Познайомтеся з призерами Олімпійських ігор

 • Фото 1 - Олімпійські ігри
 • Фото 2 - олімпійські ігри

Матеріали виставки "Олімпійське сузір'я України" розповідають про відомих спортсменів та паралімпійців Черкаської області. Експозиція розповідає про недавніх учасників ігор, наприклад, в Ріо-де-Жанейро, і про спортсменів минулого століття. Тут можна доторкнутися до "золотого каное", на якому Андрій Хіміч отримав перемогу на Олімпійських Іграх 1964 року в Токіо, а також побачити "срібне весло" Олександра Мотузенка – призера Олімпіади 1988 року в Сеулі. 

Справжній меч давньоруського воїна

Меч
Меч

Історична експозиція музею висвітлює історію Черкащини з найдавніших часів до сьогодення. Тут можна ознайомитися з унікальними археологічними знахідками – посудом, жіночими прикрасами, предметами побуту та культу наших пращурів і зразками зброї. Ви зможете побачити не просто тогочасні обладунки, а й реконструкцію захисного одягу воїнів Русі. У колекції музею є надзвичайно цінний експонат – меч періоду Київської Русі, на якому навіть залишилася позолота. 

Увіковічніть сьогодення для майбутніх поколінь

 • Фото 1 - 10 причин, чому вам потрібно відвідати Краєзнавчий музей
 • Фото 2 - 10 причин, чому вам потрібно відвідати Краєзнавчий музей

Відвідувачі можуть побачити надзвичайно хвилюючу виставку "Війна триває", присвячену участі черкащан у війні на Сході України. Зал, в який страшно заходити, адже моторошні часи минулого не так вражають, як те, що відбувається на наших очах. У залі є використані боєприпаси, речі, знайдені на окупованих територіях, які волонтери привозили в музей, і навіть дитячі іграшки, якими вже ніколи не гратимуться.

І порада наостанок: розраховуйте на велику кількість часу, тому що все це неможливо обійти за годину! Наукові працівники музею проводять серйозний пошук по архівах, вивчаючи унікальні документи, фотографії, які раніше були недоступними. Тому все, що ви тут почуєте і побачите, історично достовірне та підтверджено документально. Колекція музею налічує майже 200 тисяч експонатів – це дійсно неймовірна цифра. Зараз у відвідувачів музею є можливість не просто побачити унікальні експозиції, а зробити селфі біля спеціальних фотозон.

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі
 • Фото

  Побывала в музее. Огромная благодарность экскурсоводу, который провел по всем залам меня. Экскурсия была настолько позновательноя, что не передоваемо. Всем советую посетить данный музей в первую очередь.