Черкаський психолог презентувала в США унікальну методику

Методика "Body & Mind kids" Вікторії Котової дозволяє виявити здібності та задатки, також діагностувати психологічні проблеми дитини, які могли виникнути ще в утробі матері.

29 березня 20172007
'Черкаський психолог презентувала в США унікальну методику'

Вікторія Котова – директор консалтингової компанії "Umbrella consulting", психолог, бізнес-коуч, тренер з особистісного та професійного росту. Вперше задум створити подібну методику з'явився близько 12 років тому. Сьогодні Вікторія розробила нову спортивно-психологічну методику, апробувала її на декількох клієнтах зі США та активно застосовує в Україні.

Інноваційна методика "Body & Mind kids" дозволяє визначити прихований потенціал і можливості дитини та розкрити набуті задатки лідерства. За необхідності методика допоможе діагностувати, в який період розвитку в дитини з’явилися відхилення, і як подолати ці труднощі.

Програма "Body & Mind kids" дозволить психологу, вихователю чи вчителю проаналізувати, які здібності є в дитини, і яка професія підійде їй у майбутньому. Тому робота з картками є особливо актуальною під час професійної діагностики учнів у випускних класах школи.

Комплекс методик "Body & Mind" можна використовувати не тільки з дітьми, а й під час роботи з дорослими людьми, цілими підприємствами і бізнес-сферою загалом.

 • Фото 1 - Черкаський психолог презентувала в США унікальну методику
 • Фото 2 - Черкаський психолог презентувала в США унікальну методику
 • Фото 3 - Черкаський психолог презентувала в США унікальну методику
 • Фото 4 - Черкаський психолог презентувала в США унікальну методику
 • Фото 5 - Черкаський психолог презентувала в США унікальну методику

Характер, вчинки та проблеми сьогодення – наслідок подій з дитинства

Теоретична частина програми базується на теорії розвитку Памели Левін і науково-академічному методі транзактного аналітика, психолога Джин Кларке. Практична частина програми побудована на базі фітнес-вправ.

Ваші теперішні проблеми можуть виникати через те, що в дитинстві ви пережили психологічну травму. Методика "Body & Mind kids" визначає, звідки родом ваші теперішні проблеми. За теорією, наше життя розвивається по спіралі: один виток за 20 років. Кожен виток включає 7 етапів дорослішання. П'ять із них безпосередньо впливають на професійне та організаційне становлення будь-якої людини: стадія існування (0-6 місяців), дії (6 – 18 місяців), мислення (1,5 – 3 роки), ідентичності та сили (3 – 6 років), структури (6 – 12 років). На будь-якому з цих етапів людина могла переживати якісь психологічні травми, які в майбутньому впливатимуть на всі сфери її життя.

Авторська програма Вікторії Котової представлена у зручному форматі, який поміщається у невеликій жіночій сумочці. Кожній стадії розвитку відповідають певні вправи на картках. Виконуючи їх у легкій ігровій формі, діти різного віку (від 1,5 до 12 років) зможуть уникнути та подолати багатьох проблем: страху змін, повноти, сором'язливості, страху публічних виступів, частих травм, труднощів мотивації, боязні сказати "ні", пасивності, небажання вчитися. Дорослим людям методика дає можливість дізнатися, на якому саме етапі розвитку трапилася “фіксація” (травма), та подолати її наслідки.

Вікторія Котова вже активно апробує методику. Вперше програму презентувала батькам і дітям у США.

Російськомовна діаспора запросила мене в Лос-Анджелес, тому я вперше представила методику "Body & Mind kids" в США.  Це був день народження маленького хлопчика, на святі були присутні батьки з дітками. Власне, для яких я вперше і представила свій проект. На практиці протестувала методику на дітях, а теорію розповіла батькам. Дітям дуже сподобалося, батьки ж були здивовані, для них був завеликий потік нової інформації.

Після цього в США до мене прийшла ідея – а чому б не розробити проект "Розумне свято", де замість клоунів до дітей запрошували б психолога. Тоді прямо на святі можна було б проводити діагностику за методикою "Body & mind kids". Діти виконували б вправи, зображені на картках, а психолог аналізував би їхню поведінку. В такий спосіб можна і приємно відсвяткувати подію, і провести час з користю для дітей.

Вікторія Котова
Вікторія Котова
психолог
 

 • Фото 1 - Черкаський психолог презентувала в США унікальну методику
 • Фото 2 - Черкаський психолог презентувала в США унікальну методику
 • Фото 3 - Черкаський психолог презентувала в США унікальну методику
 • Фото 4 - Черкаський психолог презентувала в США унікальну методику
 • Фото 5 - Черкаський психолог презентувала в США унікальну методику
 • Фото 6 - Черкаський психолог презентувала в США унікальну методику

Діагностичні картки допоможуть подолати психологічні травми

Після Лос-Анджелеса Вікторія Котова представила авторську методику  "Body & mind kids" в українській Авдіївці. Там мешкає клієнтка, яка дуже хотіла познайомитися з новою методикою. Адже постійні бойові дії, які проходять неподалік, негативно впливають на психіку її дітей, а вправи з методики допомагають нівелювати ці негативні наслідки.

Вікторія роздала моїм дітям, Соні та Владу, комплекти діагностичних карток. Ми розклали картки, і діти обирали ті вправи, які їм найбільше сподобалися. Ми з психологом звернули увагу, що і Соня, і Влад обрали найбільшу кількість карток, які відповідають другій стадії дорослішання – етапі дії (6 – 18 місяців). Ми слідкували, як діти виконують вправи, і одразу діагностували, де саме є відхилення, або де вони неправильно себе поводять, виконуючи рекомендації.

Після пояснень психолога я усвідомила допущені помилки у вихованні дітей. Зараз я у відпустці, з’явився вільний час, тому найближчим часом протестую дітей уже самостійно. Потім після консультації у Вікторії Котової, радитиму найближчим друзям, щоб використовували цю методику самостійно.

Олена Родченко
Олена Родченко
клієнт
 

Цьогоріч авторка представлятиме методику "Body & Mind kids" на Всеукраїнській конференції з психології, а вже у 2018 році планує презентувати міжнародній професійній спільноті на Світовій конференції з  психології. У найближчих планах – запуск проекту "Body & mind kids" на всеукраїнський рівень у дитячі садочки для підвищення кваліфікації вихователів.

Яна Романенко
Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі