Експериментальне кафе для поціновувачів мистецтва з’явилося в Черкасах

Черкаські активісти створили pop-up кафе "Божевєльнік".

13 липня 201641485
'Експериментальне кафе для поціновувачів мистецтва з’явилося в Черкасах'

"Божевєльнік" – це те, чого так не вистачало Черкасам. Мікстура для людей, які відчувають дефіцит культурних подій і якісного спілкування у нашому місті. Ідея народилася зі спонтанного бажання створити нове місце, де можна було б проводити мистецькі події, експерименти, розвивати культуру, самовиражатися.

Зараз “Божевєльнік” оселився у відомому в Черкасах букіністичному місці – “Будинку, де живуть книги” по вулиці Небесної Сотні 63/3. В майбутньому проект переїде на нове місце. Команда, яка розвиває "Божевєльнік", складається з п’яти людей – це Аня Мигаль (працівник освіти), Льоша Сальников (дизайнер), Лена Окунєва (івент-менеджер), Ігор Єфімов (фотограф) та Андрій Паниченко (музикант). Експериментальний заклад працює з травня, і за цей час там встигли провести літературні вечори, освітні лекції, влаштувати кінопокази тощо.

Рop-up кафе – це заклад, який може відкритися у будь-якому місці (колишній завод, гараж, покинутий будинок тощо) на короткий період часу.
 • Фото 1 - "Божевєльнік"
 • Фото 2 - "Божевєльнік"
 • Фото 3 - "Божевєльнік"
 • Фото 4 - "Божевєльнік"
 • Фото 5 - "Божевєльнік"
 • Фото 6 - "Божевєльнік"

Pop-up кафе спонтанно виникає і так само спонтанно зникає, коли виконує своє завдання. Це місце для зустрічі, яке працює за потреби, як таємна кімната Гарі Поттера (сміється). Місце ми обрали випадково, ми ненадовго тут. Познайомилися з власником "Дому, де живуть книги" і домовилися, що декілька місяців будемо розвивати наш проект тут. Анатолій, який орендує будинок для книг, він справжній рятівник: бере книги там, де вони вже не потрібні, дає їм притулок на певний час, а потім знаходить того, кому вони треба.
Анна Мигаль
Анна Мигаль
засновниця pop-up кафе"Божевєльнік"
 

Щодо розкладу роботи pop-up кафе, то назва говорить сама за себе. "Божевєльнік" працює у вечірній час, але без усіляких рамок і обмежень. Для організаторів це не робота, а відпочинок, тому вони намагаються отримувати задоволення від цього місця. Приходити сюди можна безпосередньо на івенти (кіно, лекції, літературні вечори) або ж заходити в гості випити чаю, послухати музичну платівку, поспілкуватися в інтимній атмосфері. Організатори вітають ініціативність у проведенні якихось заходів, тут завжди раді новим пропозиціям від відвідувачів.

 • Фото 1 - Фото Ігоря Єфімова
 • Фото 2 - Фото Ігоря Єфімова
 • Фото 3 - Фото Ігоря Єфімова
 • Фото 4 - фото Ігоря Єфімова
 • Фото 5 - фото Ігоря Єфімова
 • Фото 6 - фото Ігоря Єфімова

У нашому місті багато творчих людей, але вони замкнуті у своїх групках. Ідея  “Божевєльніка” – об’єднати їх в одному місці, познайомити між собою. На відкриття до нас прийшли люди зовсім різних класів, інтересів, різного віку: фотографи, літератори, дизайнери, неформальні особи, навіть 90-річний чоловік, член клубу довгожителів, співав нам пісні, читав свої вірші. Ми хочемо зрозуміти, чи готовий черкаський споживач до таких проектів. Ми заїхали сюди, привернули увагу до цього місця, організували простір у цьому закладі, навіть можна сказати – покращили. А тепер, виконавши цю місію, можемо їхати покращувати інше місце.
Олексій Сальников
Олексій Сальников
один зі співзасновників pop-up кафе "Божевєльнік"
 

Авторам проекту важливо “оживляти” місця. Активісти вірять, що після переїзду "Божевєльніка", черкаська букіністична лавка стане ще популярнішою.

Яна Проценко

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі