Як позбутися болю в спині від сидячої роботи?

Програмістів, водіїв, бухгалтерів і багатьох інших спеціалістів об'єднує одна спільна проблема – біль і напруження в спині від сидячої роботи. Як позбавитися цих неприємних відчуттів, розказують черкаські фахівці. 

13 листопада 201564771
'Як позбутися болю в спині від сидячої роботи?'

У більшості офісних працівників рано чи пізно з’являються проблеми зі спиною. Щоб мінімізувати їх прояви, під час роботи щогодини потрібно робити невеликі перерви, вставати, ходити по офісу, робити нахили, розводити руки в сторони тощо. Крім того, чимале значення має якість вашого офісного крісла – воно повинно мати регулювальний механізм і підлокітники. Звичайно ж, для того, щоб позбутися проблем зі спиною, цього не достатньо. Які ще методики можуть допомогти досягти мети, читайте далі.

Організм людей, які мають сидячу роботу, старіє на 5-10 років раніше, адже малорухливий спосіб життя призводить до порушення постави, набору зайвої ваги, погіршення зору, зменшення витривалості та навіть появи депресії та низки інших захворювань.

Зазвичай при появі болю в спині найперше, до чого всі вдаються, це мазі для спини або знеболювальні уколи. Але ви повинні розуміти, що це лише тимчасова дія, яка навпаки лише загострює ваш стан. Найдієвішими ліками у всі часи були фізичні вправи для укріплення м'язового корсету, який утримує наш скелет. Чим сильніші м’язи – тим менше проблем зі спиною. Я раджу три основні вправи, які потрібно робити щодня не менше 10-15 хвилин. Вони підходять абсолютно всім: віджимання від підлоги, присідання та вправи для укріплення м'язів живота – пресу.

Почати варто з віджимань: ця силова вправа підготує організм на початковому етапі до більш сильних навантажень. Найголовнішим при виконанні вправ є дихання. Видих відбувається у момент найбільшого навантаження та скорочення м’язів. При віджиманнях на вдиху опускаємося, на видиху піднімаємося. Присідання поліпшать кровообіг в тазовій зоні та зміцнять м'язи спини та ніг. Присідайте з витягнутими вгору руками, одночасно роблячи вдих, а коли встаєте – видих. Вправ для преса існує безліч, різного рівня складності, але ви повинні пам’ятати: виконуючи скручування корпуса, поперек повинен бути максимально притиснутим до підлоги, шия розслабленою, підборіддя направленим вгору, а відстань між шиєю та попереком повинна бути розміром з кулак.

Ці базові вправи є найбільш ефективними та рекомендовані кожному. Запам’ятайте: робити вправи не важко, важко – починати. Тому якнайшвидше пройдіть власну перешкоду і насолоджуйтеся маленькими перемогами свого тіла!

Алла Плахтій
Алла Плахтій
фітнес тренер студії здоров’я "Fit Body"
 

Біль у спині може виникати не тільки від сидячої роботи. Причини можуть бути різні: фізичні, психологічні чи ментальні. Тому важливо спочатку  визначити причину вашої проблеми. Наш хребет має "s"-подібну форму, це така пружина, що під час сидіння розслабляється і стає прямою. Через це тиск на диски збільшується, відстань між хребцями зменшується, і виникає біль. Фізичні вправи бажано виконувати лежачи, щоб зняти навантаження з хребта і спини. Я раджу йогівські вправи, тому що вони виконуються плавно, повільно, без ривків.

Потрібно робити вправи на розтягування хребта, тому що у сидячому положенні спина постійно "пресується". А ось якщо виконувати вправи з додатковою вагою, це навпаки скорочує відстань між м’язами і більше тисне на спину. Важливо робити зарядку з правильним диханням – животом. Можу порадити робити вправи на скручування, витяжку, вигини вліво і вправо.

Бажано працювати зі спинкою одразу після сну, тому що м'язи довгий час були розслаблені, але затиснуті, а також після роботи або фізичного навантаження.

Вадим Лісняк
Вадим Лісняк
інструктор з йоги в "Міжнародному центрі йоги"
 

Насамперед не можна лікувати спину самостійно, потрібно звернутися до фахівця. Ви ж не намагаєтеся лікуватися вдома, якщо у вас болить зуб? Деякі пацієнти очікують, що їм допоможе масаж... Але вони не знають, що насправді масажист розминає тільки поверхневі м'язи хребта, а до глибоких дістатися за допомогою масажу неможливо.

Вилікувати біль у спині можна тільки вправами на розтяжку і зміцнення м'язового корсета, який підтримує хребет. Ми працюємо за методикою професора Бубновського. Існує велика різниця між тренажерним залом і нашим, тому що ми ставимо за мету збільшити відстань між хребцями і зміцнити спинні м'язи. За умови правильного виконання всіх завдань, призначених лікарем, можна зробити м'язовий корсет настільки міцним, щоб мати здорову спину близько трьох років без постійних занять в залі.

Едуард Нагайло
Едуард Нагайло
головний лікар черкаської "Академії здоров’я"
 

Спеціалісти радять обов’язково робити вправи для розтяжки спини двічі на день: щоб розбудити організм зранку і для розслаблення після робочого дня. Бережіть своє здоров’я і любіть себе! 

Яна Проценко 

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі
  • Фото

    Статья ни о чём. Начинать надо с правильного питания плюс специальные упражнения регулярно и каждый день. Советую пошуршать в интернете и посмотреть семинары Вячеслава Смирнова. И не ждите быстрых результатов.