Виставка - Виставка до 105-ї річниці з дня народження Іллі Ефроїмсона

Виставка до 105-ї річниці з дня народження Іллі Ефроїмсона


  • Організатор:
  • Дата: Архів16 лютого - 18 березня 2018, 16:00
  • Де: вул. Хрещатик, 259
  • Тип події: виставки

Черкаський художній музей з нагоди 105-ї річниці від дня народження презентує творчість талановитого художника, відомого представника Харківської школи живопису і графіки, члена Спілки художників України (1962) Іллі Яковича Ефроїмсона (1913-1992).

Освіту митець отримав у Харківському художньому інституті. Навчався у таких відомих педагогів живопису й графіки, як Олексій Кокель, Григорій Бондаренко, Сергій Бесєдін. Працював у Харківських художньо-виробничих майстернях Художнього фонду УРСР (1951-1960). З 1957 року був постійним учасником республіканських і всесоюзних мистецьких виставок. Ілля Якович – учасник Другої світової війни, що позначилось у його роботах на воєнну тематику, а також у створенні діорам  у колективі з художниками-баталістами. Так, Ілля Ефроїмсон є співавтором діорами "Корсунь-Шевченківська битва. 1944 рік" музею історії Корсунь-Шевченківської битви. З-поміж інших розроблених художником тем вирізняється серія пейзажів, присвячених Харкову, а також його батьківщині – Криму.

На виставці експонується близько 30 графічних творів 1980-1990-х років, надані донькою автора – Тетяною Ефроїмсон-Грибановою. Зокрема представлені роботи митця, присвячені сумнозвісним сторінкам української історії – Голодомору та репресіям, а також ілюстрації до роману М.Булгакова "Майстер і Маргарита", низка самостійних символіко-філософських аркушів "Екзистенція", "Сон", "Мольба" тощо.

Графічні портрети Ефроїмсона, виконані олівцем, вирізняються особливою психологічністю та художньою переконливістю. Розтушовані тіні й легкі лінії у них віртуозно взаємодіють, створюючи артистичні перетини, основне виражальне навантаження бере на себе штрих, змінюючись від м’яких напівтонів до чіткого пропрацювання.

Фото 1

Фільм'Виставка до 105-ї річниці з дня народження Іллі Ефроїмсона' - фото 1
Коментарі