Черкасці опановують козацький спорт – хортинг

Бойовому мистецтву Запорозької Січі вчаться навіть чотирирічні малюки.

21 червня 201616070
'Черкасці опановують козацький спорт – хортинг '

Український хортинг налічує близько десяти основних видів, у Черкасах активно розвивають саме бойовий різновид – це двобої з мінімальними обмеженнями. На сьогодні українську школу хортингу вважають найсильнішою у світі. У нашій країні цей вид спорту навіть включили у шкільну програму фізичної культури для старших класів.

Хортинг – це молодий вид спорту, заснований у 2008 році. Він об’єднує різні види єдиноборств. Сучасний український хортинг продовжує козацькі традиції та виховує патріотизм. Філософія хортингу – це, перш за все, перемога спортсмена над собою, контроль над емоціями, бажаннями та використання своєї фізичної сили мудро та правильно.

У Черкасах хортинг розвивається досить стрімко. Якщо два роки тому офіційно у Черкаській області хортингу навчалося близько 30 юнаків і дівчат, сьогодні їх уже понад 300. Цікаво, що цього року серед моїх вихованців більше дівчат, аніж юнаків. Це багатогранний вид спорту, за допомогою якого ми відроджуємо етнічні традиції, навчаємо не тільки техніці, але й мистецтву володіння своїми фізичними та розумовими здібностями. Наш спорт розвиває всі групи м'язів тіла, координацію, витривалість і впевненість у собі. 

Віктор Синьогуб
Віктор Синьогуб
майстер спорту України з хортингу, керівник гуртка з хортингу Черкаського центру дитячої та юнацької творчості
 

  • Фото 1 - Черкасці опановують козацький спорт – хортинг
  • Фото 2 - Черкасці опановують козацький спорт – хортинг
  • Фото 3 - Черкасці опановують козацький спорт – хортинг

Близько півроку тому в Черкасах відкрили гурток дошкільного хортингу, де займаються дітлахи 4-7 років. За словами представників Федерації дошкільного хортингу України, саме цей вік є базовим етапом фізичного, психологічного та  соціального становлення особистості дитини.

Ми працюємо з дітками від 4 років, розказуємо їм про історію козацтва, виникнення хортингу, символіки, надаємо загальну фізичну підготовку та теоретичні знання. Хортинг всебічно розвиває дитину відповідно до її індивідуальних, психічних та фізичних особливостей. Заняття проходять в ігровій формі, з урахуванням українських традицій. Вважаю, хортинг повинен підніматися: навіщо розвивати зарубіжні види спорту, якщо ми маємо свій національний.  

Альона Каргіна
Альона Каргіна
президент Федерації дошкільного хортингу України
 

Черкащанки опановують козацьке бойове мистецтво нарівні з хлопцями. Юні хортингістки не поступаються хлопцям у цьому виді спорту ані силою, ані духом. Навпаки, дівчата мають більш розвинену гнучкість і пластику, а це дозволяє швидше опанувати більшість технічних прийомів. 

Я займаюся хортингом майже рік, до цього вивчала багато бойових мистецтв, але лише хортинг припав мені до душі. В цьому виді спорту цінують не тільки вміння володіти своїм тілом, але й силу духу, яку ми відшліфовуємо на кожному тренуванні. Найбільше подобається брати участь у змаганнях, де багато спортсменів демонструють свої навички  та бажання перемогти. На Чемпіонаті України з хортингу я посіла перше місце у категорії "Форма" (ред. – точне виконання розроблених та обумовлених прийомів) і друге місце у категорії "Двобої". Завдяки хортингу я стала більш впевненою, знайшла багато друзів і тепер чудово проводжу час із користю для тіла і духу!

Марія Уварова
Марія Уварова
юна хортингістка
 

Юнаків і дівчат у Черкасах навчають хортингу в спортивному клубі "Юніор" і Центрі дитячої та юнацької творчості, дітей молодшого віку – у  секції дошкільного хортингу. 

Алла Плахтій

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі