Як відсвяткувати Івана Купала в Черкасах?

Місця, де "квітнутиме" папороть і горітиме купальське вогнище.
3 липня5197
'Як відсвяткувати Івана Купала в Черкасах?'

Відзначення східнослов'янського свята Івана Купала припадає на 6-7 липня. За дохристиянськими традиціями, на святкуваннях грають музиканти, учасники дійства створюють опудала Купала та Марени, що символізують чоловіче і жіноче начала, водять навколо них хороводи і співають народних пісень.

Обов'язковим видовищним атрибутом свята є велике вогнище, через яке стрибають хлопці та дівчата. За повір'ями, це вогнище має величезну магічну силу очищення. Дівчата пускають за водою віночки з польових квітів зі свічками, які віщують, чи вийде панянка цьогоріч заміж.

Міське театралізоване свято "Купальські забави"

Коли: 6 липня, 17:00 – 22:00.
Де: парк "Перемоги".

Міське театралізоване свято "Купальські забави" запрошує черкащан на розважальну програму із концертом, квестом для дітей та дорослих, показом міфологічного боді-арту. Також на святкуванні пройде конкурс на найдовшу косу, найкрасивіший вінок і силові змагання для чоловіків. "Народна кухня", плетіння віночків, розпис хною, піротехнічне шоу і, звісно ж, купальські обряди та стрибки через багаття!

Де відсвяткувати Івана Купала в Черкасах?
Де відсвяткувати Івана Купала в Черкасах?

Івана Купала в ТРЦ "Любава"

Коли: 6 липня 2018, 16:00.
Де: бульв. Шевченко, 208/1.

Купальські розваги з традиційними іграми, безкоштовними майстер-класами з плетінням різноманітних вінків. Незаміжнім дівчатам пропонують позмагатися між собою в майстерності плетіння квіткових головних уборів і поворожити на судженого, пускаючи купальські віночки у воду. Бонусом святкування буде безкоштовна аерографія, яку можна наносити на тіло та волосся, а також безкоштовний розпис мехенді. Для гостей підготували подарунки та виступи фольклорних гуртів.

Де відсвяткувати Івана Купала в Черкасах?
Де відсвяткувати Івана Купала в Черкасах?

Тематичний майстер-клас в Краєзнавчому музеї

Коли: 7 липня, 13:00 – 14:00.
Де: Обласний краєзнавчий музей, вул. Слави, 1.

Спеціально до свята Івана Купала в музеї проведуть тематичне заняття з цікавим майстер-класом! На занятті розкажуть, який вигляд насправді має цвіт папороті, а також навчать відтворювати казкову квітку за допомогою техніки малювання крупами.

Де відсвяткувати Івана Купала в Черкасах?
Де відсвяткувати Івана Купала в Черкасах?

Кемпінг "Kupala Summer SUP-Camp"

Коли: 7 – 8 липня, 11:00 – 12:00.
Де: таємне місце на березі Дніпра.
Вартість: для дорослих – 600 грн;  для дітей від 5 до 12 років – 250 грн;  для дітей від 0 до 5 – безкоштовно;  учасникам минулих кемпів знижка на участь – 10%.

Для тих, хто хоче втекти з міста, є пропозиція у вихідні приєднатися до купальського кемпінгу, який розіб'ють у таємному місці на березі Дніпра. У програмі плетіння віночків, кальяни, польова кухня, ритуали з вогнем, танці, стрибки у воду, нічні прогулянки водою на САП-борді, зустріч сходу сонця. У вартість входить трансфер на авто в таємне місце та назад, прогулянки на САП-дошках, триразове харчування і розважальна програма. Кількість місць обмежена.

Прикмети і народні повір'я на Івана Купала

  • Купальський вогонь має горіти всю ніч. Якщо закохана пара стрибатиме через вогнище, і їхні руки не роз'єднаються, вони поберуться і проживуть усе життя у великому щасті.
  • Цей день вважають святом молоді та кохання. Дівчата гадають на судженого, пускаючи вінки за водою. Хлопця, який дістане вінок, дівчина мала поцілувати і бути його парою на цей вечір.  
  • За повір'ям, у купальську ніч можна знайти цвіт папороті. Від людей папороть береже нечиста сила.
  • Наші предки вірили, що у цю ніч нечиста сила виходить на пошуки "жертв". Щоб вберегтися від них, будинки з усіх боків обкладали гілочками верби, вільхи, калини тощо. 
  • Лікарські трави, зібрані в ніч на Купала, за народними віруваннями, мають неабияку силу. Крім того, люди вірили, що у цей день небо відкрите для будь-яких прохань, тому заповітне бажання може здійснитися. 
Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі