Як відсвяткувати Івана Купала в Черкасах?

Місця, де "квітнутиме" папороть і горітиме купальське вогнище.
3 липня 20172453
'Як відсвяткувати Івана Купала в Черкасах?'

Відзначення східнослов'янського свята Івана Купала припадає на 6-7 липня. За дохристиянськими традиціями, на святкуваннях грають музиканти, учасники дійства створюють опудала Купала та Марени, що символізують чоловіче і жіноче начала, водять навколо них хороводи і співають народних пісень.

Обов'язковим видовищним атрибутом свята є велике вогнище, через яке стрибають хлопці та дівчата. За повір'ями, це вогнище має величезну магічну силу очищення. Дівчата пускають за водою віночки з польових квітів зі свічками, які віщують, чи вийде панянка цьогоріч заміж.

Івана Купала на пляжі "Живчик"

Коли: 6 липня, 13:00 – 22:30
Де: пляж "Живчик", вул. Героїв Дніпра, 50

Масштабні гуляння на пляжі "Живчик" розпочнуться вдень і продовжаться аж до пізнього вечора. Вдень на черкасців чекають спортивні змагання, а ввечері – розважальна програма. 

Організатори обіцяють майстер-класи з плетіння віночків, створення зачісок, боді-арт і мехенді, показові танцювальні виступи, фешн-шоу від черкаських дизайнерів і магазинів, конкурси та призи. Ну і, звичайно ж, традиційні купальські обряди і вогнище!

Де відсвяткувати Івана Купала в Черкасах?
Де відсвяткувати Івана Купала в Черкасах?

"Купальські розваги" в парку Перемоги

Коли: 6 липня, 17:00 – 22:00
Де: парк Перемоги

Фольклорно-обрядове свято "Купальські розваги" організовує "Дирекція парків". У програмі ярмарок майстрів, козацькі забави, боді-арт, запальна дискотека ввечері і багато сюрпризів. 

Родзинкою заходу стане конкурс на найдовшу косу і найкрасивіший віночок. Також на дійстві обиратимуть найбільш цікавий купальський образ. 

Де відсвяткувати Івана Купала в Черкасах?
Де відсвяткувати Івана Купала в Черкасах?

Святкування Івана Купала від "Країни Свят"

Коли: 6 липня
Де: ТЦ "Гранд Маркет на Митниці", вул. Гагаріна, 55/1, 2 поверх
Вартість: 100 грн.

Розважальний центр підготував цікаву шоу-програму для маленьких черкасців. Організатори пропонують малюкам розважальні конкурси, пошуки цвіту папороті, майстер-класи з виготовлення ляльок-мотанок, а також багато сюрпризів і подарунків. Дітей очікує і святкова дискотека. 

Де відсвяткувати Івана Купала в Черкасах?
Де відсвяткувати Івана Купала в Черкасах?

Прикмети і народні повір'я на Івана Купала

  • Купальський вогонь має горіти всю ніч. Якщо закохана пара стрибатиме через вогнище, і їхні руки не роз'єднаються, вони поберуться і проживуть усе життя у великому щасті.
  • Цей день вважають святом молоді та кохання. Дівчата гадають на судженого, пускаючи вінки за водою. Хлопця, який дістане вінок, дівчина мала поцілувати і бути його парою на цей вечір.  
  • За повір'ям, у купальську ніч можна знайти цвіт папороті. Від людей папороть береже нечиста сила.
  • Наші предки вірили, що у цю ніч нечиста сила виходить на пошуки "жертв". Щоб вберегтися від них, будинки з усіх боків обкладали гілочками верби, вільхи, калини тощо. 
  • Лікарські трави, зібрані в ніч на Купала, за народними віруваннями, мають неабияку силу. Крім того, люди вірили, що у цей день небо відкрите для будь-яких прохань, тому заповітне бажання може здійснитися. 
Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі