Черкащанин створює музичні інструменти з моркви, редьки та гарбуза

Музикування овочами.

12 лютого 201816720
'Черкащанин створює музичні інструменти з моркви, редьки та гарбуза'

Артур Жуковський захоплюється музикою з дитинства. Нині йому подобається ірландський, етнічний та ф'южн стилі. Чоловік грає на п’ятдесяти різних інструментах, більшість із них він виготовляє самостійно. Матеріалом для створення музичного інструменту може бути будь-який підручний предмет: сантехніка, меблі чи посуд. Головне – розуміти базові принципи отримання звуку.

Артур розповідає, що постійно шукає музику навколо себе, тому майже весь домашній посуд використовується не за призначенням, а виконує роль інструменту. Декілька місяців тому про музиканта заговорила вся Україна, адже Артур презентував публіці інструменти з овочів.

  • Фото 1 - Музикування овочами
  • Фото 2 - Музикування овочами
  • Фото 3 - Музикування овочами
  • Фото 4 - Музикування овочами
  • Фото 5 - Музикування овочами

У моєї подруги є студія елементарного музикування, де практикують різні інтерактивні концерти. Одного разу вона звернулася до мене, щоб я придумав щось цікаве. Колись давно я бачив, як виготовляють кларнет із моркви, тож подумав, чого б не спробувати й собі проекспериментувати з овочами.

Я вперше робив інструменти з овочів у день концерту і вперше на них грав. Це була справжня авантюра. У глядачів спочатку була дуже цікава реакція, я помічав на обличчях характерний скепсис. Але, коли почав грати, помітив приємне здивування. Інструменти з овочів звучать не гірше за професійні, незвично та унікально.

Їстівні музичні інструменти можна зробити не з усіх овочів, підійдуть лише тверді елементи: редька, морква, капуста, гарбуз і перець. З моркви, наприклад, можна зробити пан-флейту, звичайну флейту та сопілку. З редьки вдасться змайструвати прототип кларнету, отримуємо специфічне звучання, щось схоже на дудук. Капуста стане цікавою альтернативою барабану. З гарбуза можна зробити традиційний африканський інструмент – уду, буде цікавий звук, схожий на саму назву.

Артур Жуковський
Артур Жуковський
музикант
 

А ось музичний інструмент з перцю – таке собі ноу-хау Артура, адже його прототипу не існує. Процес виготовлення таких їстівних інструментів різний, адже кожен із них має свою структуру й форму, тому майстрування може тривати від десяти хвилин до трьох годин. Єдиний мінус – вони швидко псуються, тож використовуються тільки раз.

Завдяки цікавому музичному нововведенню Артура запрошують на концерти та майстер-класи по всій Україні. Сам музикант не вважає це серйозним заняттям - лише цікавим хобі й заохоченням дітей їсти овочі.

Галина Мазур

Фото надав герой публікації

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі