Туристичний маршрут: старовинні церкви Черкаської області

Дерев'яні церкви зазвичай залишаються поза увагою туристів. Черкаський блогер dniprovych вирішив показати прекрасні і автентичні пам'ятки релігійного зодчества в своєму ЖЖ.
26 листопада 201526833
'Туристичний маршрут: старовинні церкви Черкаської області'

На жаль, на одну дерев'яну церкву на Черкащині цього року стало менше – в селі Чорнявка Черкаського району згоріла церква св. Петра і Павла.

Церква Різдва Пресвятої Богородиці. Нечаївка
Церква Різдва Пресвятої Богородиці. Нечаївка

Неподалік Черкас (20 км), знаходиться село Нечаївка в лісах біля якого росте багато грибів, а в самому селі збереглась церква Різдва Пресвятої Богородиці, вона збудована в другій половині XVIII ст.

 

Святопреображенська церква. Білозір’я
Святопреображенська церква. Білозір’я

В селі Білозір'я збереглася Святопреображенська церква 1867 року. Якщо їхати автобусом Черкаси – ст. ім. Шевченка її видно, вона в центрі села. На жаль, навколо неї бетонний мур і не в часи служіння вона закрита.

 

Констянтинівка. Церква вознесіння господнього
Констянтинівка. Церква вознесіння господнього

Неподалік Сміли є село Костянтинівка. Церкву Вознесіння Господнього 1882 року з дороги не видно, хоча вона знаходиться за квартал від центру села. Місцеві охоче Вам підкажуть до неї шлях.

 

Церква Св. Дмитра Солунського
Церква Св. Дмитра Солунського

Інша церква Смілянського району знаходиться в мальовничому селі Тернівка, що розкинулось по обидва боки річки Гнилий Ташлик. Церква св. Дмитра Солунського знаходиться в центрі села, пропустити її важко. Рік побудови церкви 1822.

 

Церква святого Архангела Михаїла
Церква святого Архангела Михаїла

На шляху між Смілою і Кам'янкою лежить село Михайлівка – в ньому і збереглася церква св. арх. Михаїла, 1845 року. 

 

Успенська церква. Жаботин
Успенська церква. Жаботин

Якщо в центрі села Михайлівка повернути за вказівником на Жаботин, то можна побачити Успенську церкву 1851 року.

 

Церква пресвятої богородиці
Церква пресвятої богородиці

За декілька кілометрів від райцентру Кам'янка розташовано село Ребедайлівка, з траси до села пару кілометрів. На горбі в селі збереглась церква Пресвятої Богородиці 1796 року.

 

Свято-Миколаївська церква. Орловець
Свято-Миколаївська церква. Орловець

Орловець, село яке витяглось вздовж траси Сміла – Городище – Корсунь – Київ. Знаходиться воно між Смілою і Городищем. Церква розташована так, що в листі дерев її можна і не помітити. Свято-Миколаївська церква збудована у 1779 році запорізьким козаком Кирилом Половим. Так що це козацька церква. Це один із майже 40 старовинних дерев'яних храмів, що збереглися на Черкащині.

 

Миколаївська церква. Стецівка
Миколаївська церква. Стецівка

В селі Стецівка Чигиринського району створено скансен серед мальовничих пагорбів, перебуваючи серед яких і не скажеш, що ти знаходишся на Черкащині. Сюди ж перенесли і дерев'яну церкву з Лівобережжя. Миколаївська церква побудована в кінці XVIII сторіччя.

 

Церква святої трійці. Драбівці
Церква святої трійці. Драбівці

Церква Святої Трійці (XVIII ст.) в селі Драбівці Золотоніського району дуже незвична. Здається, що ти десь на Прикарпатті, а не на Черкащині. Будівля церкви не раз переносилась і перебудовувалася, церкву реставрували в 70-х роках минулого століття майстри із Закарпаття, які і надали їй такого незвичного для нашої місцевості вигляду.

Текст і фото – dniprovych.livejournal.com

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі
  • Фото

    А церква в селі Мельниківка Смілянського району.

  • Фото

    Есть ещё деревянная церковь в селе Великий Хутор Драбовского района

  • Фото

    Ще є стара церква в с. Кобринове Тальнівського р-ну, правда не впевнена, що вона дерев’яна. Точно знаю, що в радянські часи в ній був млин.