11 цікавих фактів про харчування котів і собак

Чому котам не можна давати молоко, а собакам – картоплю, що насправді викликає сечокам'яну хворобу і чи варто робити раціон тварини різноманітним.
11 січня 2018102211
'11 цікавих фактів про харчування котів і собак'

Харчування домашніх улюбленців впливає на їхнє здоров'я та самопочуття. І якщо про постійний доступ до свіжої, не кип'яченої, води сьогодні знають усі власники тварин, то з іншими правилами харчування все не так оптимістично. Ми поговорили з фахівцями магазину зоотоварів "Зоомаркет" і дізналися 11 цікавих фактів про організацію раціону ваших улюбленців. Беріть на озброєння, щоб ваші домашні тварини прожили довге і щасливе життя.

Їжа "зі столу" засвоюється лише на 30%

Існує три основні способи харчування: "зі столу", підготовленими в домашніх умовах кормами і готовими кормами від виробників.

У першому випадку тварина отримує ту ж їжу, яку вживають люди. Вона підходить людям, але не задовольняє потреби домашніх улюбленців, оскільки в організмі котів і собак травлення і синтез ферментів відбуваються трохи інакше, ніж в організмі людини. Їжа "зі столу" в організмі котів і собак засвоюється лише на 30%.

У підготовленому домашньому кормі в різних частинах містяться крупи, овочі, м'ясо, риба, вітаміни. Підготовлений корм дозують і видають тварині порціями. Така їжа засвоюється на 50-55%.

Готові фасовані корми господар купує в спеціалізованих магазинах. Ця схема харчування – найефективніша. Сухі корми засвоюються на 85%, вологі – на 95-97%.

11 цікавих фактів про харчування кішок і собак
11 цікавих фактів про харчування кішок і собак

Усі три підходи до організації раціону мають свої переваги і недоліки. І тільки власник тварини може обрати варіант, який підходить його улюбленцю, головне – не сплутати свої уявлення про "здоровий раціон" із реальними потребами тварини в поживних речовинах, вітамінах і мікроелементах. Зазвичай перші дві схеми харчування програють в економності, поживності та збалансованості.

"Домашня" їжа не забезпечить збалансований раціон

Коти й собаки змушені вживати їжу, яку пропонує господар. А його уявлення про "здоровий і смачний" раціон часто сильно відрізняються від реальних потреб тварини. Дослідження в сфері здоров'я домашніх тварин акцентують увагу на важливості збалансованого харчування. Лише деякі власники можуть створити правильний збалансований раціон із натуральних інгредієнтів. Тому більшість котів і собак у всіх розвинених країнах світу вживають готові сухі корми. У таких сумішей є декілька переваг:

  • повністю збалансований раціон;
  • економія часу, корм зручно брати в дорогу;
  • готовий корм довго зберігається та не псується;
  • однакове травлення у тварини, яка харчується сухим кормом, дозволяє контролювати стан улюбленця та вчасно помітити початок захворювання.
11 цікавих фактів про харчування кішок і собак
11 цікавих фактів про харчування кішок і собак

Тварини потребують стабільного одноманітного харчування

Рішення, що в раціоні потрібно щось змінити і купити не консерви з тунцем, а сухий корм із кроликом – ухвалює не тварина, а її господар. Для тварини все якраз-таки навпаки: чим стабільнішим і одноманітнішим є харчування, тим краще.

Травний тракт звикає до одноманітного раціону, налагоджується синтез необхідних ферментів, їжа легше перетравлюється, а тварина краще себе почуває. Зміни в раціоні не сприяють нормальному травленню. Точно так само переведення з одного корму на інший краще здійснювати поступово, щоб організм звик до процесу перетравлення нової їжі.

Годування "зі столу" та проблеми з травленням

"Людська" їжа позначається на травленні тварини. Котам не корисна велика частка того, що їсть людина. У них слабо розвинені смакові рецептори, тому різноманітну їжу тварина не оцінить. Кишкова флора влаштована інакше, тому постійне годування "зі столу" може провокувати розлади, проблеми з нирками, печінкою, кишечником, алергічні реакції. Лікувати всі ці захворювання – довго та дорого.

Про те, що тварина харчується "зі столу", дуже "красномовно" свідчить сильний запах із котячого лотка. Це величезний мінус для багатьох власників тварин. Собаки за такої схеми годування частіше просяться в туалет.

11 цікавих фактів про харчування кішок і собак
11 цікавих фактів про харчування кішок і собак

Одне приймання їжі – один тип корму

Домашніх улюбленців можна годувати за комбінованою схемою – сухим і вологим кормом. Пам'ятайте, що в одне приймання їжі тварина повинна з'їдати або сухий, або вологий корм. Між прийманнями сухого і вологого корму повинно пройти щонайменше дві години.

Звертайте увагу на умови зберігання

Щоб у кормі залишилися всі закладені властивості, його треба правильно зберігати і в магазині, і вдома у господаря. Багато власників тварин забувають про цей фактор.

Корм у магазині повинен зберігатися в сухому прохолодному місці, контейнери або мішки повинні бути закриті, температура – стабільною, не допускається зберігання як за мінусової температури, так і за температури вище кімнатної. Вдома корм бажано пересипати в тару, яка щільно закривається. Чим довше він контактує з повітрям, тим менш корисним і привабливим для тварини буде.

Свіжа риба в раціоні котів – не частіше одного разу на тиждень

Мінусів від годування рибою набагато більше, ніж плюсів. Цей продукт негативно впливає на організм котів, провокуючи низку проблем, здебільшого з травленням. Для котів риба – не природна їжа. Пташки, мишки та інша живність – так. Але не риба. Пристрасть котів до риби – повністю "заслуга" людини.

Водночас коти швидко звикають до рибного раціону. Іноді "рибозалежні" тварини навіть влаштовують голодування та відмовляються від іншої їжі, а господарям доводиться проявляти майстерність і кмітливість для того, щоб скоротити появу риби в меню до норми – 1 разу на тиждень. Якщо ви вирішили підгодовувати тварину рибою, продукт повинен бути відварений і очищений від кісток.

11 цікавих фактів про харчування кішок і собак
11 цікавих фактів про харчування кішок і собак

Собакам "протипоказані" жирне м'ясо та картопля

Жирна їжа негативно позначається на роботі печінки у собак, іноді трапляються навіть летальні випадки, а картопля містить крохмаль, який не перетравлюється в організмі собаки. Також під забороною трубчасті кістки, вони можуть пошкодити шлунково-кишковий тракт.

Молоко в організмі котів не засвоюється

Попри поширену думку коти не потребують молока – в їхньому організмі воно просто не засвоюється. У кишечнику котів немає ферментів, які перетравлюють молоко, тому в них найчастіше трапляється розлад кишечника. Водночас кисломолочні продукти для котів дуже корисні.

Дозоване харчування

Якщо власник не дотримується норм харчування для свого улюбленця, збільшується ризик розвитку сечокам'яної хвороби і хвороб серця. Переїдання – основний фактор постійного зневоднення організму, що спричинює розвиток сечокам'яної хвороби. Переїдання та малорухливий спосіб життя призводять до збільшення ваги тварини і розвитку хвороб серця.

11 цікавих фактів про харчування кішок і собак
11 цікавих фактів про харчування кішок і собак

Все написано на упаковці. Просто прочитайте!

Читайте інструкції на упаковці та регулюйте порції. Кожен виробник дає конкретні вказівки, скільки корму потрібно тварині з урахуванням породи, ваги, віку тощо. Не потрібно давати більше – уявна користь від перегодовування є тільки у вашому бажанні потішити улюбленця, тварина ж може заробити собі проблеми зі здоров'ям. Дотримуйтесь вказівок виробника – це полегшить вам життя, заощадить гроші, а тварина буде ситою і здоровою. 

Який тип харчування для свого улюбленця ви обрали?
проголосувало 14 осіб

Свої варіанти відповідей залишайте у коментарях. 

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі
  • Фото

    В какой то статье читала любопытный факт, что кошки не ели рыбу, до приручения их, только некоторые дикие породы питаются рыбой. Но корм едят рыбный хорошо) Да и вообще кошки стали зависимы от человека, поудите сами, мы даже оберегаем их от укусов клещей и капаем краплі від бліх для котів https://petcenter.com.ua/kraply-dla-kotiv-protu-blih , что бы защитить любимца)