13 хитрих психологічних лайфхаків, які допоможуть у житті

Хочете краще розуміти оточуючих і легше знаходити з ними спільну мову, скористайтеся корисними порадами психолога-практика. 

19 листопада 201551003
'13 хитрих психологічних лайфхаків, які допоможуть у житті '
Черкаський психолог Анатолій Кулик дає хитрі поради, які допоможуть вам у різних життєвих ситуації. Беріть собі на озброєння – і ефективно використовуйте їх хоч кожного дня.

Як встановити контакт із незнайомцем

Щоб познайомитися з людиною, достатньо дивитися їй в очі з інтервалом в 30 секунд. Якщо такі часті погляди будуть помічені, у протилежної сторони виникне бажання робити те ж саме. Якщо людина подивилася вам в очі двічі менше ніж за 40 секунд, вважайте, що вона вами зацікавилася.

Як підвищити самооцінку

Основний спосіб підвищення самооцінки – це використання афірмацій. Афірмації – це короткі позитивні фрази, певні вербальні формули самонавіювання. Перестаньте боятися говорити собі "Я приваблива/привабливий". Використовуйте такі фрази щодня, щоранку і щовечора. З часом ви помітите, що в це вірите не тільки ви, а й оточуючі.

Як боротися з внутрішніми суперечностями

Є речі, які прийнято вважати правильними і неправильними. Ми часто вдаємося до безкінечного пошуку аргументів, доводячи самому собі, який вибір буде правильним, а який – хибним. Але запам'ятайте: правильним буде те, про що ви заявили, як про правильне. Якщо ви в це повірили, воно вже є правильним.

Як стати більш комунікативною людиною

Для підвищення власної комунікативності, перш за все, необхідно працювати з інтонацією. Замість того, щоб сказати м'яко, скажіть гучно. Якщо гучно говорити або пильно придивлятися до людини, це виробляє впевненість і розвиває привітність. Дивитися в очі і гучно говорити – це основні методи, які варто тренувати. З часом це перетвориться на звичку.

Чи варто боротися з агресією

Агресія – це захисний механізм. Коли ви відчуваєте агресію, значить, все гаразд. Якщо ви бачите, що ображають ваших близьких, і у вас з'являється агресія, це певною мірою нормально. Агресія – це енергія. Питання зазвичай викликає неконтрольований викид агресії. Наприклад, вашу меншу сестричку образив однокласник... З одного боку, ви розумієте, що це дитина, а з іншого, ви чудово усвідомлюєте, що образили вашу сестру. Перш ніж проявляти агресію, варто задуматися... Потрібно чітко бачити, на який об'єкт спрямований викид енергії.

Як правильно критикувати

Іноді хочеться зробити зауваження, але водночас страшно образити людину. Навчіться правильно критикувати. Наприклад, ви можете подавати критику після позитиву. Наговоріть багато "приємностей" і тільки після цього починайте критикувати. Або ж подайте критику в інтонації компліменту.

 

13 хитрих психологічних лайфхаків, які допоможуть у житті
13 хитрих психологічних лайфхаків, які допоможуть у житті

Як упоратися з хвилюванням

Якщо вам потрібно вийти і сказати промову, але ви дуже хвилюєтеся, просто вийдіть до аудиторії і скажіть... що ви хвилюєтеся. Так ви створите дружню атмосферу – і вам буде набагато легше говорити.

Як створити довірливі стосунки з людиною

Насправді всі люди дуже люблять увагу. Тому саме увага допоможе вам увійти в довіру. Від уваги не можна відмовитися, тому нею послуговуються для підвищення ефективності спілкування. Якщо ви в колі незнайомих людей, дивіться на всіх, ловіть погляди оточуючих і саме туди спрямовуйте свою увагу.

Як легше пережити стрес

До стресової ситуації можна підготуватися. Варто лише знайти друга, який вам у цьому допоможе. Ви можете в ігровій формі створити стрес, де ви переживаєте певну ситуацію декілька разів. Потім, коли ви зіштовхнетеся зі стресом в реальності, вам буде набагато легше.

Як підготувати дитину до школи

У всіх батьків настає відповідальний момент, коли дитина йде до школи. Більшість батьків переймається, як дитина адаптується в новій соціальній ситуації. Спробуйте застосувати цю дієву техніку – пограйтеся в "школу" з дитиною, створіть ситуації, які вона буде переживати в школі. Так ви допоможете виробити у дитини правильні реакції.

Як бути "найрозумнішим" у будь-якій суперечці

Щоб отримати перевагу в суперечці, треба просто... погодитися. Хоча певною мірою це складно. Насправді той, хто першим зрозуміє, що треба погодитися, і є найрозумнішим. Вам не обов'язково приймати думку вашого опонента, головне – підіграти, продемонструвати, що ви з ним згодні. Насправді це внутрішнє насміхання над людиною, яка сперечається. Емоції згасають, і з'являється здоровий глузд.

Як переконати людину зробити те, що вам потрібно

Тут ефективними будуть тактичні методи відображення людської поведінки. Свою потребу треба зробити потребою вашого партнера. Наприклад, якщо ви хочете отримати шубу в подарунок, замість слів "Купи мені шубу" краще сказати "Коханий, ти ж хочеш, щоб в тебе була найпривабливіша дружина... Зараз зима, так складно придбати верхній одяг, щоб було і тепло, і гарно. Я знаю, що ти піклуєшся про мене і не хочеш щоб я хворіла" тощо...

Як справити незабутнє перше враження

Щоб вас запам'ятали, потрібно створити стресову ситуацію. Люди запам'ятовують стресові ситуації, які своєю чергою бувають позитивними й негативними. Якщо під час першого знайомства з чоловіком чи жінкою ви хочете справити незабутнє враження, неочікувано створіть стрес – поцілуйте людину при вітанні. Якщо ви знайомитеся з кумиром – виражайте своє захоплення. Якщо просто з незнайомцем – будьте щирими.

 

Наталя Савченко

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі
  • Фото

    Отличные советы.

  • Фото

    Спасибо Наталья-отличная информативная статья!Анатолий Кулик-психолог от Бога-это факт!!!Дай Бог ему здоровья,а нам сил,мудрости и ума идти по верному пути жизни...

  • Фото

    Трать свою жизнь на то, что переживет тебя.