Як з’явилися назви черкаських компаній?

Як корабель назвеш – так він і попливе. Але як створити таку назву, щоб ваш корабель плив у вірно заданому напрямку? Ми поцікавилися історіями створення назв деяких черкаських брендів.

18 березня 201615862
'Як з’явилися назви черкаських компаній?'

Назва має велике значення для будь-якої компанії: вона має бути цікавою, змістовною, оригінальною, врізатися в пам'ять. Як свої назви обирали черкаські фірми "Рожевий слон", "Рудий кінь", "Гараж", "Дар каліфа" та інші, читайте у нашому матеріалі.

Event-агентство "Рудий кінь"

Ми не хотіли використовувати вже заїжджені слова та банальні назви. Хотілося, щоб назва була яскравою, запальною, рудою… І під час обговорення хтось випадково наспівав пісню Михайла Боярського "Рыжий конь"! Ми одразу подумали: "О, це оригінально, весело і такого ще не було!" Фірмовий стиль нашого бренду розробляли дизайнери зі Львова, ми не очікували від них такого незвичного коника, але одразу зрозуміли, що це наша фішка!

Тетяна Цибульська
Тетяна Цибульська
виконавчий директор event-агентства "Рудий кінь"
 

 

Салон меблів "Interno"

Коли ми зі співвласником думали над назвою, з’являлися ідеї "скарбів", "перлин", але ми розуміли, що ці слова вже в’їлися. Тоді програміст, який створював наш сайт, запропонував слово "Interno", що в перекладі означає "дизайн інтер’єру". Це відрізнялося від того, що вже є в нашому місті, тому нам сподобалося.
Ігор Кулініч
Ігор Кулініч
засновник меблевого салону "Interno"
 

 

Стоматологія "Джулія"

Ми всіляко намагаємося зробити лікування зубів для діток не дуже страшним. Тому використовуємо звеселяючий газ, щоб вони не відчували болю, лікуємо зубки без свердління і знайомимо їх із нашими динозавриком Джу і кошенятком Лі. Це стоматологічна установка у формі динозаврика і котика. Вийшло так, що Джу і Лі разом дали назву нашій клініці "Джулія".
Дмитро Брайко
Дмитро Брайко
лікар
 

 

DaySpa "Дар Каліфа"

В країнах Магрібу слово "Дар" означає "дім", "палац", а "Каліф" - це східний правитель. Тобто українською наша назва звучить так: "Цар запрошує гостей у свій палац". На сході є традиція привітно приймати вдома всіх гостей, дорогим гостям дарують все найкраще, найдорожче. Тому назва "Дар Каліфа" дає зрозуміти, що ми намагаємося подарувати нашим гостям найдорожче – задоволення їхньому тілу і красу.
Світлана Одокієнко
Світлана Одокієнко
директор SPA-салону "Дар Каліфа"
 

 

Весільне агентство "Рожевий слон"

Це дуже смішна історія. Ми довго йшли до реалізації проекту. Коли я організувала перше весілля, все вдалося наскільки круто, що я почала радіти й танцювати, а мої колеги сказали: "Ти радієш, наче рожевий слоник перед купанням". Після цього ми більше навіть не задумувалися над назвою. Вона у нас так і залишилася.
Марина Шашова
Марина Шашова
засновник весільного агентства "Рожевий слон"
 

 

Творча майстерня "Яся"

Логотип нашої майстерні має вигляд "Я" і "Я", тому що все у житті, що зроблено з любов’ю, однозначно приносить радість. Майстерню назвали на честь доньки, бо вона надихає нас робити гарні речі.
Олена Вовкогон
Олена Вовкогон
засновниця творчої майстерні "Яся"
 

 

Рок-паб "Гараж"

Чим тільки не був наш "Гараж"... Спочатку ми назвали його "Онікс", потім "Забойний цех"... Потім прийшло в голову назвати його "Гараж", зробити все в темних тонах, додати заліза, зробити аксесуари у формі мотодеталей. Так виникла ідея рок-пабу, де все оформлено в байкерському стилі.
Володимир Малишев
Володимир Малишев
арт-директор рок-пабу "Гараж"
 

 

Ресторан "Panorama"

Сміла - дуже гарне містечко, розташоване на мальовничих берегах Тясмина. Перебуваючи у нашому ресторані, одразу стає зрозуміло, чому він так називається. Інших варіантів у нас і не було... З вікон ресторану ліворуч можна побачити Успенський костел, розташований у парку колишньої садиби Самойлова над річкою Тясмин. Успенський костел стоїть посеред міського парку – колишнього маєтку Самойлова. Парк розміщений на двох рівнях. На верхньому розташовувався маєток Самойлова, Преображенська церква та Успенський костел. До нижнього рівня ведуть широкі сходи від костелу. Система ставів, каналів, ажурних пішохідних містків на березі Тясмина створює чудові пейзажні композиції. Прямо можна побачити міський ставок, над яким височіє Покровський собор. Скрізь панує краса та життя... Тому інших назв для ресторану і не придумаєш. В голові виникає тільки одна думка – "Яка чудова панорама!"

Яна Компанієць
Яна Компанієць
адміністратор ресторану "Panorama"
 

 

Весільне агентство "Білий замок"

Ми не сумнівалися, як назвати агентство. Білий колір майже у всіх асоціюється з весіллям, а замок уособлює мрію нареченої. Відповідно, ми намагаємося подарувати молодятам відчуття королівського весілля.
 
Олена Соколовська
Олена Соколовська
куратор проекту "Білий замок"
 

 

Туристичний комплекс "Перший кордон"

Походження назви туристичного комплексу "Перший Кордон" має географічне забарвлення та безпосередньо пов'язане з місцем розташування. Якщо ви уважно подивитеся на карту Чигиринщини, то побачите, що одразу декілька історичних місць розташовані по колу – від Медведівки через Мельники, Буду, Суботів – до Чигирина. Якщо ви подорожуєте з Черкас саме таким маршрутом, то першим місцем вашої зупинки буде наш туристичний комплекс, за яким, власне, і розпочинається історія Чигиринщини... І хоча лісовий масив Холодного Яру офіційно розпочинається вже за нашим комплексом, розташування в унікальній атмосфері вікових сосен дає нам привід вважати себе також "першим кордоном" Холодного Яру.

В’ячеслав Чапайкін
В’ячеслав Чапайкін
маркетинг-директор туристичного комплексу "Перший кордон"
 

Яна Проценко

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі
  • Фото

    Большой плюс оригинальных названий в том, что они отлично запоминаются! Так же, как и яркие, оригинальные вывески - они сразу привлекают внимание. Вывеску "Рудого коня", например, сложно не заметить :) И еще часто эти названия заставляют улыбнуться, что тоже немаловажно!

  • Фото

    Погоджуюсь)
    Незвичайні назви запам’ятовуються, може, і не одразу, але завжди викликають якісь асоціації.
    А стаття загалом вийшла цікава, пізнавальна!