Що читати у новому році: топ-20 рекомендацій від Марка Цукерберга

Які книги радить прочитати засновник Facebook? 
23 грудня 201516062
'Що читати у новому році: топ-20 рекомендацій від Марка Цукерберга'

Відомий у всьому світі підприємець, засновник соціальної мережі Facebook, щороку кидає собі виклик, зобов’язуючись виконати за 365 днів певну місію. У 2015 році він пообіцяв собі кожні два тижні починати читати нову книгу. Рік добігає кінця, і Марк Цукерберг готовий поділитися топ-20 найкращих книг, які варті вашої уваги.

Наприкінці року Марк Цукерберг традиційно підбиває підсумки свого челенджу. Засновник Facebook постарався, щоб його рекомендації включали різні напрями, вірування, технології, історії.

"Чому держави зазнають невдачі" ("Why Nations Fail"), Дарен Аджемоглу і Джеймс Робінсон

В основі книги – 15 років досліджень економіста Массачусетського технологічного інституту Дарен Аджемоглу і Гарвардського політолога Джеймса Робінсона. Цукерберг обрав цю книгу, щоб краще зрозуміти витоки глобальної бідності.

"Раціональний оптиміст" ("The Rational Optimist"), Метт Рідлі

Автор пропонує погляд, протилежний викладеному в попередньому виданні. Цукерберг вирішив порівняти, яка з ідей виявиться більш вдалою після дослідження обох поглядів. 

"Портфоліо бідних" ("Portfolios of the Poor"), Деріл Коллінз, Джонатан Мордачев, Стюарт Резерфорд і Орланда Рутвен

Майже 3 мільярди людей у світі живуть на 2,5 долари на день. Більше мільярда – менше ніж на 1 долар. В основі – дослідження життя бідних жителів Індії, Бангладешу й Африки. Автори доходять висновку, що найбідніші люди живуть в тих країнах, де немає доступу до фінансових установ, які дозволяють економити кошти.

"Завдання трьох тіл" ("The Three-Body Problem"), Лю Цисінь

У книзі у фантастичній формі показані культурні зміни в Китаї, коли суспільна думка стала заручником стрімкої модернізації та прогресу. Події у книзі починаються під час культурної революції Мао Цзедуна.

"Геном" ("Genome"), Метт Рідлі

Книга про гени і генетику. Цукерберг обрав книгу, щоб розуміти історію людства з генетичного погляду. Це доповнює розуміння історичного контексту. 

"Мукаддіма" ("The Muqaddimah"), Ібн Хальдун

Книга ісламського історика Ібн Хальдуна, написана в 1377 році, показала революційний підхід до науки, зробивши автора одним із засновників сучасної історіографії та соціології.

"Sapiens: Коротка історія людства" ("Sapiens: A Brief History of Humankind"), Юваль Ной Харарі

Історичний бестселер від відомого вченого розказує про розвиток людської цивілізації, яка пройшла шлях від збиральництва до самопроголошених "богів" майбутнього.

"Різноманіття релігійного досвіду" ("The Varieties of Religious Experience"), Вільям Джеймс

Колекція письмових лекцій про релігійну свідомість и механіку використання релігії для пошуку натхнення і сенсу розвитку світу. 

"Новий Джим Кроу" ("The New Jim Crow"), Мішель Олександр

Цукерберг цікавиться реформою кримінального судочинства, тому книга відомого правозахисника і професора права дуже вразила його.

"Кінець влади "("The End of Power"), Мойзес Наїм

Історична розвідка моделей зміни влади від  авторитарних, мілітаристських і корпоративних моделей до індивідуальних. Цукерберг вірить у тенденцію надання людям більшої влади.

"Корпорація геніїв" ("Creativity, Inc."), Едвін Кетмалл

Що читати у новому році: топ-20 рекомендацій від Марка Цукерберга
Що читати у новому році: топ-20 рекомендацій від Марка Цукерберга

Історія заснування кіностудії Pixar, в якій є поради щодо управління і підприємництва. Цукерберг дуже любить читати історії про те, як люди створюють великі компанії, інновації та виховують креативність.

"Найкраще в нас" ("The Better Angels of Our Nature"), Стівен Пінкер

Спершу книга може злякати своїм обсягом, проте насправді текст читається дуже легко. Як і Білл Гейтс, Цукерберг вважає цю книгу однією з найважливіших в житті. 

"Щеплення" ("On Immunity"), Еула Бісс

Дослідження про користь вакцинації, на думку Цукерберга, може бути корисним, враховуючи що в США і Європі щодня зростає кількість прихильників антивакцинації.

"Гравець" ("The Player of Games"), Іен Мензіс Бенкс

Наукова фантастика розказує про гіпотетичну ситуацію, в якій нова технологія перевершила людські здібності. Цей роман – одна з улюблених книг генерального директора "Tesla" Ілона Маска, якому книга показує незвичайний погляд на майбутнє розвитку технологій.

"Ватажок банди на день" ("Gang Leader for a Day"), Судхір Венкатеш

Історія, що надихає долати економічні та культурні бар’єри. У книзі йдеться про викладача соціології Колумбійського університету, який заради експерименту вступає в одну з банд Чикаго. 

"Структура наукових революцій" ("The Structure of Scientific Revolutions"), Томас Кун

Одна з найбільш цитованих академічних праць, що вперше вийшла друком у 1962 році. Автор розповідає, як наукові прориви стають каталізаторами для соціальних перетворень.

"Помста Оруелла" ("Orwell’s Revenge"), Пітер Хубер

Неофіційне продовження роману Джорджа Оруелла "1984" вийшло друком у 1994 році. У романі зображений світ, де технології, що колись поневолювали, використовуються для звільнення. 

"Енергія: керівництво для початківців" ("Energy: A Beginner’s Guide"), Вацлав Сміл

Історія про енергію, пошуки безпечного палива, розвиток виробництва і споживання, основи функціонування клімату. 

"Контакт з Китаєм" ("Dealing with China"), Генрі М. Полсон молодший

У книзі колишній міністр фінансів США розказує про посилення впливу Китаю на увесь світ. Цукербергу дуже подобається китайська культура, його стратегічна мета – переконати уряд цієї країни дозволити громадянам користуватися Facebook.  

"Раціональний ритуал" ("Rational Ritual"), Майкл Сук-Янг Че

Книгу написав економіст Каліфорнійського університету. На думку Цукерберга, видання може допомогти краще використовувати соціальні мережі. 

За матеріалами studway.com.ua і businessinsider.com. 

Хочете підказати нам тему статті чи новини? Напишіть її на пошту нашому редактору і +100500 до карми вам гарантовано!
Коментарі
  • Фото

    Цікаво, чи буде той день, коли офіційно відмінять щеплення в Україні? Або хоча б зроблять необов’язковим.

  • Фото

    "Гравець" можна було б і почитати (або послухати)